Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Atrakcie v Hongkongu
Pridané dňa: | 7978 prečítaní
Atrakcie v Sydney
Pridané dňa: | 7873 prečítaní
Atrakcie v Kodani
Pridané dňa: | 8580 prečítaní
Atrakcie v Helsinkách
Pridané dňa: | 6469 prečítaní
Atrakcie v Osle
Pridané dňa: | 8167 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Z Košíc do Prahy si s Ryanairom zaletíme častejšie, linky do Varšavy a Viedne však neobnoví]
25.01.2023
Z Košíc do Prahy si s Ryanairom zaletíme častejšie, linky do Varšavy a Viedne však neobnoví

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair nateraz pozastavuje lety z košického letiska do rakúskej Viedne a poľskej Varšavy. V súčasnosti neuvažuje o ich opätovnom obnovení, avšak plánuje navýšenie letov do Prahy.

viac
[Bali, Vietnam, Thajsko a mnohé ďalšie destinácie s China Airlines od 739 €!]
19.01.2023
Bali, Vietnam, Thajsko a mnohé ďalšie destinácie s China Airlines od 739 €!

Množstvo batožiny, skvelý servis, pohodlné prestupy a hlavne výborné ceny. S China Airlines si teraz z Viedne komfortne zaletíte do obľúbených destinácií v Juhovýchodnej Ázii už od 739 €. V ponuke pre vás máme Bali, Vietnam, Filipíny, Thajsko, Taiwan, Malajziu, Japonsko, ale i vzdialenú Austráliu či tichomorské súostrovie Palau.

viac
[Nová linka z Bratislavy do Atén s oceňovanými Aegean Airlines od 99 €]
10.01.2023
Nová linka z Bratislavy do Atén s oceňovanými Aegean Airlines od 99 €

Bratislavskému letisku pribudne cez letnú sezónu nové zaujímavé spojenie. S Aegean Airlines si budete môcť vo frekvencii dvakrát do týždňa zaletieť priamou linkou do očarujúcich gréckych Atén. Akciové letenky zoženiete už dnes za skvelú cenu od 99 € spiatočne.

viac
[Z Viedne na Filipíny so špičkovými aerolíniami Saudia od úžasných 439 €!]
04.01.2023
Z Viedne na Filipíny so špičkovými aerolíniami Saudia od úžasných 439 €!

Ak hľadáte destináciu na výnimočnú dovolenku, nájdete ju vo vodách Tichého oceánu. Súostrovie Filipíny je plné nádherných pláží, ale i zaujímavej histórie, či kultúry. Navyše, letenky z Viedne od aerolínií Saudia teraz zoženiete za skvelých 439 € v termínoch aj cez hlavnú sezónu a s podpalubnou batožinou v cene.

viac
[Do Kuvajtu či Bilbaa si od júna zaletíme priamou linkou z Viedne]
19.12.2022
Do Kuvajtu či Bilbaa si od júna zaletíme priamou linkou z Viedne

Maďarská nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air rozširuje svoju ponuku letov z neďalekej Viedne o blízkovýchodný Kuvajt a španielsku metropolu Bilbao od leta 2023. Letenky za výhodné ceny do týchto výnimočných destinácií si však viete objednať už dnes.

viac

Atrakcie v Miláne

GALLERIA VITTORIO EMANUELE II.
GALLERIA VITTORIO EMANUELE II.

Miláno je známe aj ako svetové centrum módy, a takisto sa neodmysliteľne spája s futbalom. Pre tých, ktorí hľadajú zábavu ponúka množstvo obchodov, barov, reštaurácií, nákupných uličiek či iných atrakcií. Takže tí, čo idú do Milána skôr za „svetskou“ zábavou sa určite nudiť nebudú.

GALLERIA VITTORIO EMANUELE II.

Vchod do tejto galérie je z námestia oproti katedrále. Táto galéria mala slúžiť ako prepojenie medzi námestím Duomo s námestím Scala. Je to jeden z prvých obchodných domov na svete. Vo vnútri tohto nákupného komplexu, ktorý je celý presklený, nájdete luxusné obchody, ako Prada, Gucci, Luis Vuitton, či fastfoody ako napríklad McDonald´s, alebo kníhkupectvá, či zlatníctva, prípadne aj štýlové bary.

 

VIA MONTENAPOLEONE

Je hlavná ulica, na ktorej nájdete množstvo obchodov, ale určite si na svoje prídete aj vo vynikajúcich kaviarňach, či reštauráciách. Na tejto ulici je možné stretnúť nejedného slávneho módneho návrhára. Viac informcií získate aj tu.

 

CORSO BUENOS AIRES

Tak pre tých „nákupovchtivých“ je toto miesto ako stvorené. Nájdete tu výber z konfekcie klasických značiek, a keď natrafíte na výpredaje, tak sa tu možno obliecť za skutočne lákavé ceny.

 

CORSO DI PROTA TICINESE

Táto ulica je preslávená obchodmi svetových značiek, ale nájdete tu aj malé vintage obchodíky so secondhandovým tovarom.

 

COLONNE DI SAN LORENZO (RÍMSKE RUINY)

Stĺpy San Lorenzo sa nachádzajú v prednej časti Baziliky San Lorenzo a sú jednou z mála rímskych pozostatkov v Miláne. K ostatným rímskym ruinám zaraďujeme amfiteáter či divadlo. Korintských stĺpov San Lorenzo je šestnásť a pochádzajú z tretieho storočia. Stĺpy pre Milánčanov znamenajú veľa, pretože sú svedectvom o starovekej Mediolanum a odolali aj bombardovaniu počas druhej svetovej vojny.

 

NAVIGLIO GRANDE

Prechádzka pozdĺž riečnych kanálov vám určite prečistí hlavu a zažijete tak chvíle skutočného relaxu. Kanál Naviglio Grande sa nachádza južne od historického centra a možno tu zažiť typickú mestskú romantiku. Nachádza sa tu stará práčovňa, možno si tu pozrieť univerzitnú štvrť či historické zbierky v bazilikách Sant´Eustorgio a Sant´Ambrogio. V okolí tejto štvrte sa cez víkendy konajú trhy, ktoré sú zamerané na predaj starožitností. Pre viac informácii kliknite sem.

 

PARKY V MILÁNE

K ďalším miestam na oddych patria bezpochyby parky. V centre Milána nájdete tieto parky: Parco Sempione, ten obklopuje Castello Sforzesco, Giardini Pubblici a Indro Montanelli, ktoré nájdete v blízkosti Prírodovedeckého múzea.

 

FUTBAL

Miláno je sídlom futbalových klubov Inter Milano AC Milano. Svoje domáce zápasy hrajú oba kluby na štadióne San Siro, ktorý ma kapacitu 85 700 futbalových divákov. Zápas medzi týmito dvomi klubmi je futbalovou udalosťou a označuje sa ako Derby della Madonnina, či milánske derby. V Miláne sa odohrávali aj Majstrovstvá sveta vo futbale, a to v rokoch 1934 a 1990 a Majstrovstvá Európy v roku 1980.

 

TRADÍCIE, FESTIVALY A MILÁNSKE BARY A KAVIARNE

Cinque Giornate di Milano – 5 milánskych dní sa koná od 18. do 22.marca a sú spomienkou na slávnu bitku o Miláno v priebehu Risorgimenta s maršalom Radetzkym.
Aj v Miláne máte možnosť zažiť karneval, kedy si môžete vychutnávať karnevalové sladkosti – Chiacchiere, čo sú pruhy vykrajované z múčneho cesta, ktoré sú smažené na oleji a obaľované v cukre. 

Pri návšteve Milána neobíďte ani niektoré bary či kaviarne. Medzi najvyhľadávanejšie bary v Miláne patria 10 Corso Como, k prestížnym kaviarňam sa zaraďuje napríklad Victoria Café, ktorú nájdete vo finančnom obvode, alebo Il Gattopardo Café, ktorú nájdete severozápadne od centra na Via Piero della Francesca. V štvrti Navigali sa nachádza bar Le Biciclette, ktorý je charakteristický výstavami umelcov, ktoré sa tu konajú každý mesiac.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Milána:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Miláno Viedeň [obojsmerná letenka] Ryanair 51,-  Výber dátumov
Miláno Budapešť [obojsmerná letenka] Wizz Air 52,-  Výber dátumov
Miláno Praha [obojsmerná letenka] Wizz Air 60,-  Výber dátumov
Miláno Krakov [obojsmerná letenka] Wizz Air 70,-  Výber dátumov
Miláno Praha [jednosmerná letenka] Easyjet Airline 74,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent