Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Múzeá v Hongkongu
Pridané dňa: | 3533 prečítaní
Múzea a galérie v Sydney
Pridané dňa: | 4803 prečítaní
Múzeá a galérie v Kodani
Pridané dňa: | 5923 prečítaní
Múzeá a galérie v Štokholme
Pridané dňa: | 6995 prečítaní
Múzeá a galérie v Moskve
Pridané dňa: | 8213 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Z Košíc priamo do Zadaru exkluzívne s AirExplore už od 3. júla!]
22.06.2021
Z Košíc priamo do Zadaru exkluzívne s AirExplore už od 3. júla!

Chorvátsko je aktuálne na slovenskom cestovateľskom semafore zelenou krajinou. Navyše, Slováci môžu po novom na Jadran cestovať bez testu či karantény. Na dopyt po dovolenkách v Chorvátsku zareagovali aj aerolinky AirExplore spoločne s cestovnou kanceláriou Pelikán a od 3. júla spúšťajú priamu linku z Košíc do Zadaru. Premávať bude každú sobotu až do 4. septembra 2021.

viac
[Airbus ukončuje program štvormotorových doubledeckrov A380]
15.06.2021
Airbus ukončuje program štvormotorových doubledeckrov A380

Európsky výrobca Airbusov doručí už len posledné štyri stroje A380, ktoré pôjdu do zbierky dubajských aeroliniek Emirates. Spoločnosť sa rozhodla ukončiť program štvormotorových doubledeckrov po viac ako desiatich rokoch. Prvé aerolínie, ktoré začali Airbus A380 používať, boli Singapore Airlines.

viac
[Európsky COVID pas pre jednoduchšie cestovanie počas pandémie]
08.06.2021
Európsky COVID pas pre jednoduchšie cestovanie počas pandémie

Najneskôr od 1. júla by u nás mali začať fungovať tzv. Európske COVID pasy. Na ich zavedenie sa intenzívne pripravuje aj Slovensko. Prototyp aplikácie GreenPass a jej dvojičky OverPass určenej pre hoteliérov, je už podľa štátnej akciovej spoločnosti Slovensko IT funkčný a prebieha jeho testovanie. Aplikácia GreenPass umožní občanom naskenovať si QR kódy potvrdzujúce vakcináciu, test či prekonanie koronavírusu.

viac
[Popradské letisko plánuje spustiť nové pravidelné linky]
01.06.2021
Popradské letisko plánuje spustiť nové pravidelné linky

Letisko Poprad-Tatry chce od septembra 2021 spustiť priamu linku do Bratislavy. Pre TASR to uviedol riaditeľ Letiska Poprad-Tatry Peter Dujava. Ďalšou z priorít bude podľa jeho slov aj pravidelné letecké spojenie Popradu s Prahou.

viac
[Najlacnejší PCR test na Slovensku + novinka: test zo slín]
27.05.2021
Najlacnejší PCR test na Slovensku + novinka: test zo slín

Chystáte sa do zahraničia či potrebujete si rýchlo a spoľahlivo overiť váš zdravotný stav? Teraz máte jedinečnú príležitosť objednať sa online na klasický PCR test na COVID-19 za skvelú cenu už od 36,90 € alebo na neinvazívny a príjemnejší PCR test zo slín už od 39,90 €. Obe formy testovania sú momentálne dostupné na dvoch odberových miestach v Bratislave.

viac

Múzeá a galérie v Miláne

MUSEO BAGATTI VALSECCHI
MUSEO BAGATTI VALSECCHI

Ponuka milánskych múzeí a galérii je naozaj veľmi pestrá. Každý si tu isto príde na svoje a objaví to, po čom jeho duša prahne. Nechajte sa inšipirovať touto menšou "ochutnávkou"  milánskych múzeí a galérií.

LEONARDO DA VINCI NÁRODNÉ MÚZEUM VEDY A TECHNIKY

Toto múzeum vás prevedie históriou vedy. Možno tu vidieť Leonardove modely návrhov vojenských strojov, lietadiel, architektúry, či jeho návrh rotačnej skrutky. Expozícia múzea je venovaná komunikácii, videu, klenotom, hodinkám, hudbe a väčšia časť aj doprave. Možno navštíviť ponorku, preskúmať parník, plachetnicu, stíhačku alebo vrtuľník a obzrieť si železničnú expozíciu parných lokomotív a vagónov. Viac informácii nájdete aj tu.

 

GALÉRIA MODERNÉHO UMENIA

Modern Art Gallery si určite získa každého milovníka devätnásteho a dvadsiateho storočia. Zbierka vás prevedie obdobím od neoklasicizmu až po súčasné umenie. Na druhom poschodí nájdete diela impresionistov – Bonnarda, Cézanna, Corota, Renoira, Sisleyho a Vuillarda. Okrem iného tu možno obdivovať aj práce zakladateľa futurizmu Umberta Boccioniho. Túto galériu nájdete v bývalom Napoleonovom letnom paláci, na rohu Giradini Pubblici.

 

PINACOTECA DI BRERA

V tomto múzeu možno obdivovať najkrajšie umelecké zbierky v Miláne v 38 miestnostiach. Vystavuje sa tu talianske renesančné a barokové umenie, možno tu vidieť diela najznámejších talianskych majstrov moderného umenia. Na nádvorí tejto galérie stojí socha Napoleona. Napoleon otvoril v roku 1809 Brera Picture Gallery. Pôvodný názov galérie bol Jesuit akadémie vedy, názov Brera získala podľa lúky, na ktorej stojí. Možno tu obdivovať lombardské a benátske majstrovské diela či Pietà od Giovanniho Belliniho, Rafaelovu Svadbu Madony, či vzácne diela od Piera dellla Francesca. Viac informácii nájdete tu.

 

MUSEO TEATRALE ALLA SCALA

Toto múzeum očarí najmä milovníkov opery. Nájdete tu pamiatky z La Scaly. Dve kolekcie sú venované milánskemu miláčikovi Verdimu, no svoje stále miesto tu majú aj Rossini, Puccini a Toscani. Pre viac informácii kliknite sem.

 

MUSEO BAGATTI VALSECCHI

V roku 1883 postavili dvaja bratia Palazzo Bagatti Valsecchi, ktoré je od roku 1994 otvorené ako múzeum. Možno tu obdivovať starožitnosti z 15. a 16. storočia, či vrátiť sa vďaka jeho expozíciám do čias, kedy Miláno získalo nezávislosť, teda do 19. stor. Ďalej vás isto očaria obrazy Santa Giustina od Bellinihho, či výberová majolika a krištáľ z Benátok. Viac informácii získate tu.

 

MUSEO POLDI-PEZZOLI

Toto múzeum je špecifické tým, že sa tu menia vystavované exponáty. Raz sa vyberá kolekcia obrazov, potom nábytku či historických zbraní. Ikonou milánskeho štýlu a elegancie je portrét elegantnej dámy Portrait Lady od Antonia Pollaiolou a nájdete ho v tomto múzeu. Ďalej tu možno obdivovať obrazy od Andrea Mantegna či Sandriho Botticelliho. Viac informácii získate tu.

 

MUSEO D´ARTE ANTICA DEL CASTELLO SFORZESCO

V zámku Sforza Castle nájdete múzeá aj galériu. V Múzeu historického umenia možno obdivovať mramorovú sochu Pieta Rondanini od Michelangela, alebo obraz Kmene stromov s vetvami, koreňmi a kameňmi od Leonarda da Vinciho. Na poschodí sa nachádza kolekcia sôch a obrovská zbierka malieb, napr. od Mantegna, Antonella da Messinu či Leonarda da Vinciho. K ďalším múzeám, ktoré v tomto zámockom komplexe možno navštíviť patrí Múzeum aplikovaného umenia či Archeologické múzem. Nejaké informácie nájdete aj tu.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Milána:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Miláno Viedeň [obojsmerná letenka] Ryanair 31,-  Výber dátumov
Miláno Budapešť [obojsmerná letenka] Wizz Air 38,-  Výber dátumov
Miláno Praha [jednosmerná letenka] Easyjet Airline 52,-  Výber dátumov
Miláno Krakov [obojsmerná letenka] Wizz Air 54,-  Výber dátumov
Viedeň Miláno [obojsmerná letenka] Ryanair 33,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent