Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

[Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad]
28.09.2016
Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad ...
5467 prečítaní
[Načasujte správne svoju cestu]
03.12.2015
Načasujte správne svoju cestu
2892 prečítaní
Pamiatky v Hongkongu
Pridané dňa: | 6588 prečítaní
Pamiatky v Sydney
Pridané dňa: | 8797 prečítaní
Pamiatky v Kodani
Pridané dňa: | 10105 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Z Košíc priamo do Zadaru exkluzívne s AirExplore už od 3. júla!]
22.06.2021
Z Košíc priamo do Zadaru exkluzívne s AirExplore už od 3. júla!

Chorvátsko je aktuálne na slovenskom cestovateľskom semafore zelenou krajinou. Navyše, Slováci môžu po novom na Jadran cestovať bez testu či karantény. Na dopyt po dovolenkách v Chorvátsku zareagovali aj aerolinky AirExplore spoločne s cestovnou kanceláriou Pelikán a od 3. júla spúšťajú priamu linku z Košíc do Zadaru. Premávať bude každú sobotu až do 4. septembra 2021.

viac
[Airbus ukončuje program štvormotorových doubledeckrov A380]
15.06.2021
Airbus ukončuje program štvormotorových doubledeckrov A380

Európsky výrobca Airbusov doručí už len posledné štyri stroje A380, ktoré pôjdu do zbierky dubajských aeroliniek Emirates. Spoločnosť sa rozhodla ukončiť program štvormotorových doubledeckrov po viac ako desiatich rokoch. Prvé aerolínie, ktoré začali Airbus A380 používať, boli Singapore Airlines.

viac
[Európsky COVID pas pre jednoduchšie cestovanie počas pandémie]
08.06.2021
Európsky COVID pas pre jednoduchšie cestovanie počas pandémie

Najneskôr od 1. júla by u nás mali začať fungovať tzv. Európske COVID pasy. Na ich zavedenie sa intenzívne pripravuje aj Slovensko. Prototyp aplikácie GreenPass a jej dvojičky OverPass určenej pre hoteliérov, je už podľa štátnej akciovej spoločnosti Slovensko IT funkčný a prebieha jeho testovanie. Aplikácia GreenPass umožní občanom naskenovať si QR kódy potvrdzujúce vakcináciu, test či prekonanie koronavírusu.

viac
[Popradské letisko plánuje spustiť nové pravidelné linky]
01.06.2021
Popradské letisko plánuje spustiť nové pravidelné linky

Letisko Poprad-Tatry chce od septembra 2021 spustiť priamu linku do Bratislavy. Pre TASR to uviedol riaditeľ Letiska Poprad-Tatry Peter Dujava. Ďalšou z priorít bude podľa jeho slov aj pravidelné letecké spojenie Popradu s Prahou.

viac
[Najlacnejší PCR test na Slovensku + novinka: test zo slín]
27.05.2021
Najlacnejší PCR test na Slovensku + novinka: test zo slín

Chystáte sa do zahraničia či potrebujete si rýchlo a spoľahlivo overiť váš zdravotný stav? Teraz máte jedinečnú príležitosť objednať sa online na klasický PCR test na COVID-19 za skvelú cenu už od 36,90 € alebo na neinvazívny a príjemnejší PCR test zo slín už od 39,90 €. Obe formy testovania sú momentálne dostupné na dvoch odberových miestach v Bratislave.

viac

Pamiatky v Miláne

duomo-kupena.jpg

Miláno má bohatú históriu, jej stopy sa nachádzajú v jeho pamiatkach. Nechajte sa inšpirovať a navštívte miesta, v ktorých zabudnete na prítomnosť a ocitnete sa v časoch dávno minulých.

DUOMO (KATEDRÁLA)

Túto najväčšiu a zároveň najznámejšiu stavbu nájdete na námestí Piazza Duomo. Katedrála bola postavená v centre Milána na mieste, ktoré sa nazýva Mediolanum a viedli odtiaľ cesty na všetky svetové strany. Je štvrtým najväčším chrámom sveta. Meria 157 metrov a najvyššia veža dosahuje výšku 108,5 metra. Jej stavba sa začala v roku 1386 a dokončená bola až v roku 1887. Ani počas tejto takmer 500-ročnej výstavby sa stavitelia neodklonili od gotického štýlu. Hoci to niekedy vyzeralo, že stavba nebude nikdy dokončená, tak v roku 1805 na nariadenie Napoleona Bonaparteho sa stavba predsa len priblížila k svojmu cieľu. Práve Napoleon bol v Dóme korunovaný za kráľa. Aj v 20. storočí však pokračovali niektoré stavebné práce, napríklad v roku 1965 bola inaugurovaná posledná brána.
Táto katedrála sa skladá z piatich lodí, ktoré podopiera 50 stĺpov. Pýchou Dómu je 135 vežičiek, pričom v tej najvyššej možno obdivovať sochu Madony – symbolu Milána. Slnečné lúče sú pôvodcami nezabudnuteľného zážitku - prenikajúce cez okná katedrály  vytvárajú čarokrásny kaleidoskop farieb, ktorý sa vyníma na vyrezávanom interiéri. Vo vnútri Dómu sa možno kochať pohľadom na erb rodiny Viscontientov, ďalej tu možno obdivovať množstvo náhrobkov, sôch či klenotnicu preplnenú zlatom a striebrom.
Pri východe napravo možno vidieť sochu svätého Bartolomeja, ktorý má cez seba prehodenú svoju stiahnutú kožu. Naskytne sa vám tak morbídny, naturalistický, ale dokonalý obraz na detailnú prácu sochára zo 16. storočia. Vidno, že dokonale poznal ľudské telo, čo sa odráža v dokonale prepracovaných svaloch, cievach či kostiach.
Keď už ste v Dóme, určite si nenechajte ujsť impozantný pohľad zo strechy tejto budovy. Nahor sa môžete dostať buď pešo po schodoch, alebo výťahom. Vstupenky na tento výstup si možno zakúpiť za katedrálou v budove informácií. Táto katedrála vás teda určite očarí, zvonku môže pôsobiť ako rozprávkový palác, či priam koralový výtvor vytiahnutý z mora, ktorého vnútro skrýva tie najskvostnejšie mramorové sochy, aké môže ľudské oko vidieť.

 

LA SCALA

Táto operná scéna bola budovaná v rokoch 1776 až 1778, v roku 1830 boa rozšírená a je už niekoľkokrát renomovaná. V roku 1778 bola otvorená ako kráľovské divadlo. Hoci si vás toto „divadlo“ možno na prvý pohľad nezíska, nakoľko je to malá budova s neoklasicistickou fasádou, tak určite vás zaujme tým, že v ňom účinkovalo niekoľko svetoznámych tenorov, barytónov či sopránov svetového meradla, spomeňme niektoré zvučné mená – Maria Callas, Luciano Pavarotti, Placido Domingo či dirigent Arturo Toscanini. Vojde sa sem až 3000 návštevníkov. Vystúpenie v La Scala je pre vystupujúceho „krst ohňom“, pretože publikum tu patrí k najnáročnejším, môže sa stať, že vystupujúceho aj „vypískajú“ zo scény. Ako zaujímavosť možno spomenúť aj to, že v La Scale sa odohralo aj množstvo premiér Giuseppe Verdiho, čo len podčiarkuje jej svetové renomé. Koniec koncov v doteraz napísanom nás môžu utvrdiť Stendhalove slová z roku 1916: „Nič väčšie, nádhernejšie, dojemnejšie a modernejšie som si ani nedokázal predstaviť. Jedinou nevýhodou je, že sa mi už v žiadnej inej opere nebude páčiť.“  Pre viac informácii kliknite sem.

 

SANTA MARIA DELLE GRAZIE

Tento slávny kostol z rádu dominikánov pochádza z 15 storočia a nachádza sa na Corso di Porta Ticinese. Pred ním stojí v rade 16 rímskych stĺpov a socha cisára Konštantína I. Hlavným architektom tejto stavby bol Guiforte Solari, za autora absidy kostola sa považuje taliansky renesančný architekt Donato Bramante. Počas druhej svetovej vojny bol tento kostol bombardovaný, napriek tomu, že väčšia časť bola poškodená, tak niektoré steny zostali neporušené. V severnej časti jedálne môžete obdivovať Poslednú večeru od Leonarda da Vinciho. Táto umelecká perla vznikla po tom, čo Lodovico Sforza poveril Leonarda da Vinciho, aby vyzdobil tento kostol. Na obraze vidno 12 apoštolov, v strede je Kristus, Judáš je napravo. V súčasnosti je tento kostol súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

 

CASTELLO SFORZESCO

Tento zámocký komplex z červených tehál začal vznikať v roku 1450 a mal byť rezidenciou rodu Sforzovcov a zároveň ju Galeazzo Visconti vybudoval ako obrannú pevnosť na ochranu Milána. Nájdete ho na Piazza Sforzesco, kde „tróni“ od 14. storočia. Štvorouholníkový komplex bodov je 250 metrov dlhý a má dve nádvoria. Tento hrad bol niekoľkokrát prestavaný, posledná úprava bola v roku 1905, kedy prešla kompletnou rekonštrukciou vstupná veža (Filarete). Na jeho výzdobe sa podieľal Leonardo da Vinci. Možno sa tu potulovať múzeami, obrazárňami a obdivovať pokladnice, zbierky starožitností, nábytku, maľby, či mince. Najznámejšou miestnosťou zámku je Sala delle Asse, v ktorej sú zachované stropné maľby od Leonarda da Vinciho. To, čo hneď pri príchode na zámok pripúta váš pohľad, a zároveň je najvýraznejším symbolom tejto stavby, je Torre del Filarete, teda veža nad hlavným vchodom. Keď prejdete dvomi nádvoriami, ocitnete sa v v parku Parco Sempione, ktorý je miestom oddychu a relaxu pre mnoho ľudí. Celý areál tohto zámku je prístupný bez platenia vstupného. V Castello Sforzesco sídli aj múzeum a galéria. Viac informácii získate aj tu.

 

PINACOTECA AMBROSIANA

Tento renesančný kostol vás určite očarí. Bol postavený biskupom Ambróziom v rokoch 379 – 386. Na mieste, kde stojí, boli pochovaní viacerí mučeníci, ktorých prenasledovali Rimania. Posledná rekonštrukcia bola vykonaná v roku 1099. Sídli tu knižnica, v ktorej sa nachádzajú také literárne poklady, ako ilustrovaná Iliada z 5. storočia, Dantova Božská komédia či Leonardov Codex Atlaticus. Túto knižnicu založil milánsky arcibiskup Frederico Borromeo a nachádza sa tu okolo 30 000 rukopisov. Okrem toho tu možno obdivovať zbierku benátskeho umenia, obrazy a sochy, spomeňme aspoň niektoré - Podobizeň hudobníka od Leonarda da Vinciho, Madona s baldachýnom od Botticelliho, Aténska škola od Raffaela, či Caravggiov Košík s ovocím. Viac informácii hľadajte tu.

 

SAN LORENZO MAGGIORE

Tento kostol prešiel rekonštrukciou v 12. a 16.storočí. Medzi vzácnosti, ktoré ukrýva je jedna z najvýznamnejších zbierok raných rímskych fragmentov a dva kresťanské sarkofágy, ktoré sú umiestnené v románskej kaplnke sv. Akvilina. Pre viac informácii kliknite sem.

Týmto sme zďaleka nevyčerpali pamiatky, ktoré možno v Miláne obdivovať, zmienené však patria medzi najznámejšie.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Milána:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Miláno Viedeň [obojsmerná letenka] Ryanair 31,-  Výber dátumov
Miláno Budapešť [obojsmerná letenka] Wizz Air 38,-  Výber dátumov
Miláno Praha [jednosmerná letenka] Easyjet Airline 52,-  Výber dátumov
Miláno Krakov [obojsmerná letenka] Wizz Air 54,-  Výber dátumov
Viedeň Miláno [obojsmerná letenka] Ryanair 33,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent