Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

[Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad]
28.09.2016
Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad ...
4310 prečítaní
[Načasujte správne svoju cestu]
03.12.2015
Načasujte správne svoju cestu
2440 prečítaní
Pamiatky v Hongkongu
Pridané dňa: | 5674 prečítaní
Pamiatky v Sydney
Pridané dňa: | 7729 prečítaní
Pamiatky v Kodani
Pridané dňa: | 8811 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[20 hodín bez medzipristátia. Qantas testovala najdlhší komerčný let]
23.10.2019
20 hodín bez medzipristátia. Qantas testovala najdlhší komerčný let

Skoro celý deň v lietadle, z jednej strany sveta na druhú. Testovací let z New Yorku pristál v nedeľu 20. októbra úspešne v Sydney.

viac
[Nová linka: Z Viedne priamo do Bejrútu!]
21.10.2019
Nová linka: Z Viedne priamo do Bejrútu!

Nízkonákladová spoločnosť Lauda predstavila novú linku z Viedne, tentokrát ide o zaujímavú destináciu, hlavné mesto Libanonu.

viac
[Tipy na jesenné výlety! Letenky z Bratislavy a Budapešti]
16.10.2019
Tipy na jesenné výlety! Letenky z Bratislavy a Budapešti

Obdobie letných dovoleniek už pomaly skončilo, ale aj tie jesenné majú svoje čaro.

viac
[Slováci už môžu získať turistické víza do Saudskej Arábie]
14.10.2019
Slováci už môžu získať turistické víza do Saudskej Arábie

Kráľovstvo na Arabskom poloostrove bolo dlho veľkou neznámou, turistické víza začala krajina vydávať len minulý rok.

viac
[Poľská spoločnosť LOT spustí lety do San Francisca]
09.10.2019
Poľská spoločnosť LOT spustí lety do San Francisca

Poľská letecká spoločnosť LOT začne lietať medzi Varšavou a San Franciscom od 5. augusta 2020.

viac

Pamiatky v Miláne

duomo-kupena.jpg

Miláno má bohatú históriu, jej stopy sa nachádzajú v jeho pamiatkach. Nechajte sa inšpirovať a navštívte miesta, v ktorých zabudnete na prítomnosť a ocitnete sa v časoch dávno minulých.

DUOMO (KATEDRÁLA)

Túto najväčšiu a zároveň najznámejšiu stavbu nájdete na námestí Piazza Duomo. Katedrála bola postavená v centre Milána na mieste, ktoré sa nazýva Mediolanum a viedli odtiaľ cesty na všetky svetové strany. Je štvrtým najväčším chrámom sveta. Meria 157 metrov a najvyššia veža dosahuje výšku 108,5 metra. Jej stavba sa začala v roku 1386 a dokončená bola až v roku 1887. Ani počas tejto takmer 500-ročnej výstavby sa stavitelia neodklonili od gotického štýlu. Hoci to niekedy vyzeralo, že stavba nebude nikdy dokončená, tak v roku 1805 na nariadenie Napoleona Bonaparteho sa stavba predsa len priblížila k svojmu cieľu. Práve Napoleon bol v Dóme korunovaný za kráľa. Aj v 20. storočí však pokračovali niektoré stavebné práce, napríklad v roku 1965 bola inaugurovaná posledná brána.
Táto katedrála sa skladá z piatich lodí, ktoré podopiera 50 stĺpov. Pýchou Dómu je 135 vežičiek, pričom v tej najvyššej možno obdivovať sochu Madony – symbolu Milána. Slnečné lúče sú pôvodcami nezabudnuteľného zážitku - prenikajúce cez okná katedrály  vytvárajú čarokrásny kaleidoskop farieb, ktorý sa vyníma na vyrezávanom interiéri. Vo vnútri Dómu sa možno kochať pohľadom na erb rodiny Viscontientov, ďalej tu možno obdivovať množstvo náhrobkov, sôch či klenotnicu preplnenú zlatom a striebrom.
Pri východe napravo možno vidieť sochu svätého Bartolomeja, ktorý má cez seba prehodenú svoju stiahnutú kožu. Naskytne sa vám tak morbídny, naturalistický, ale dokonalý obraz na detailnú prácu sochára zo 16. storočia. Vidno, že dokonale poznal ľudské telo, čo sa odráža v dokonale prepracovaných svaloch, cievach či kostiach.
Keď už ste v Dóme, určite si nenechajte ujsť impozantný pohľad zo strechy tejto budovy. Nahor sa môžete dostať buď pešo po schodoch, alebo výťahom. Vstupenky na tento výstup si možno zakúpiť za katedrálou v budove informácií. Táto katedrála vás teda určite očarí, zvonku môže pôsobiť ako rozprávkový palác, či priam koralový výtvor vytiahnutý z mora, ktorého vnútro skrýva tie najskvostnejšie mramorové sochy, aké môže ľudské oko vidieť.

 

LA SCALA

Táto operná scéna bola budovaná v rokoch 1776 až 1778, v roku 1830 boa rozšírená a je už niekoľkokrát renomovaná. V roku 1778 bola otvorená ako kráľovské divadlo. Hoci si vás toto „divadlo“ možno na prvý pohľad nezíska, nakoľko je to malá budova s neoklasicistickou fasádou, tak určite vás zaujme tým, že v ňom účinkovalo niekoľko svetoznámych tenorov, barytónov či sopránov svetového meradla, spomeňme niektoré zvučné mená – Maria Callas, Luciano Pavarotti, Placido Domingo či dirigent Arturo Toscanini. Vojde sa sem až 3000 návštevníkov. Vystúpenie v La Scala je pre vystupujúceho „krst ohňom“, pretože publikum tu patrí k najnáročnejším, môže sa stať, že vystupujúceho aj „vypískajú“ zo scény. Ako zaujímavosť možno spomenúť aj to, že v La Scale sa odohralo aj množstvo premiér Giuseppe Verdiho, čo len podčiarkuje jej svetové renomé. Koniec koncov v doteraz napísanom nás môžu utvrdiť Stendhalove slová z roku 1916: „Nič väčšie, nádhernejšie, dojemnejšie a modernejšie som si ani nedokázal predstaviť. Jedinou nevýhodou je, že sa mi už v žiadnej inej opere nebude páčiť.“  Pre viac informácii kliknite sem.

 

SANTA MARIA DELLE GRAZIE

Tento slávny kostol z rádu dominikánov pochádza z 15 storočia a nachádza sa na Corso di Porta Ticinese. Pred ním stojí v rade 16 rímskych stĺpov a socha cisára Konštantína I. Hlavným architektom tejto stavby bol Guiforte Solari, za autora absidy kostola sa považuje taliansky renesančný architekt Donato Bramante. Počas druhej svetovej vojny bol tento kostol bombardovaný, napriek tomu, že väčšia časť bola poškodená, tak niektoré steny zostali neporušené. V severnej časti jedálne môžete obdivovať Poslednú večeru od Leonarda da Vinciho. Táto umelecká perla vznikla po tom, čo Lodovico Sforza poveril Leonarda da Vinciho, aby vyzdobil tento kostol. Na obraze vidno 12 apoštolov, v strede je Kristus, Judáš je napravo. V súčasnosti je tento kostol súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

 

CASTELLO SFORZESCO

Tento zámocký komplex z červených tehál začal vznikať v roku 1450 a mal byť rezidenciou rodu Sforzovcov a zároveň ju Galeazzo Visconti vybudoval ako obrannú pevnosť na ochranu Milána. Nájdete ho na Piazza Sforzesco, kde „tróni“ od 14. storočia. Štvorouholníkový komplex bodov je 250 metrov dlhý a má dve nádvoria. Tento hrad bol niekoľkokrát prestavaný, posledná úprava bola v roku 1905, kedy prešla kompletnou rekonštrukciou vstupná veža (Filarete). Na jeho výzdobe sa podieľal Leonardo da Vinci. Možno sa tu potulovať múzeami, obrazárňami a obdivovať pokladnice, zbierky starožitností, nábytku, maľby, či mince. Najznámejšou miestnosťou zámku je Sala delle Asse, v ktorej sú zachované stropné maľby od Leonarda da Vinciho. To, čo hneď pri príchode na zámok pripúta váš pohľad, a zároveň je najvýraznejším symbolom tejto stavby, je Torre del Filarete, teda veža nad hlavným vchodom. Keď prejdete dvomi nádvoriami, ocitnete sa v v parku Parco Sempione, ktorý je miestom oddychu a relaxu pre mnoho ľudí. Celý areál tohto zámku je prístupný bez platenia vstupného. V Castello Sforzesco sídli aj múzeum a galéria. Viac informácii získate aj tu.

 

PINACOTECA AMBROSIANA

Tento renesančný kostol vás určite očarí. Bol postavený biskupom Ambróziom v rokoch 379 – 386. Na mieste, kde stojí, boli pochovaní viacerí mučeníci, ktorých prenasledovali Rimania. Posledná rekonštrukcia bola vykonaná v roku 1099. Sídli tu knižnica, v ktorej sa nachádzajú také literárne poklady, ako ilustrovaná Iliada z 5. storočia, Dantova Božská komédia či Leonardov Codex Atlaticus. Túto knižnicu založil milánsky arcibiskup Frederico Borromeo a nachádza sa tu okolo 30 000 rukopisov. Okrem toho tu možno obdivovať zbierku benátskeho umenia, obrazy a sochy, spomeňme aspoň niektoré - Podobizeň hudobníka od Leonarda da Vinciho, Madona s baldachýnom od Botticelliho, Aténska škola od Raffaela, či Caravggiov Košík s ovocím. Viac informácii hľadajte tu.

 

SAN LORENZO MAGGIORE

Tento kostol prešiel rekonštrukciou v 12. a 16.storočí. Medzi vzácnosti, ktoré ukrýva je jedna z najvýznamnejších zbierok raných rímskych fragmentov a dva kresťanské sarkofágy, ktoré sú umiestnené v románskej kaplnke sv. Akvilina. Pre viac informácii kliknite sem.

Týmto sme zďaleka nevyčerpali pamiatky, ktoré možno v Miláne obdivovať, zmienené však patria medzi najznámejšie.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Milána:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Miláno Krakov [obojsmerná letenka] Ryanair 33,-  Výber dátumov
Miláno Poznaň [obojsmerná letenka] Ryanair 33,-  Výber dátumov
Miláno Katovice [obojsmerná letenka] Wizz Air 33,-  Výber dátumov
Miláno Varšava [obojsmerná letenka] Ryanair 33,-  Výber dátumov
Miláno Debrecín [obojsmerná letenka] Wizz Air 33,-  Výber dátumov
Miláno Viedeň [jednosmerná letenka] Wizz Air 33,-  Výber dátumov
Miláno Viedeň [jednosmerná letenka] Ryanair 33,-  Výber dátumov
Miláno Bratislava [obojsmerná letenka] Ryanair 33,-  Výber dátumov
Miláno Berlín [obojsmerná letenka] Ryanair 33,-  Výber dátumov
Miláno Budapešť [obojsmerná letenka] Ryanair 34,-  Výber dátumov
Miláno Brno [jednosmerná letenka] Ryanair 34,-  Výber dátumov
Miláno Praha [jednosmerná letenka] Ryanair 34,-  Výber dátumov
Miláno Budapešť [obojsmerná letenka] Wizz Air 50,-  Výber dátumov
Miláno Viedeň [obojsmerná letenka] Ryanair 53,-  Výber dátumov
Miláno Krakov [obojsmerná letenka] Wizz Air 65,-  Výber dátumov
Miláno Praha [jednosmerná letenka] Easyjet Airline 72,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent